SEO - optimalizace pro vyhledavače

Zkratka SEO pochází z anglického Search Engine Optimization. Do češtiny se tato fráze překládá jako optimalizace pro vyhledavače. SEO je jedním z možných způsobů propagace webových stránek na internetu. Některé definice uvádějí, že cílem SEO je upravit webové stránky klienta tak, aby se dostal v přirozených výsledcích vyhledávání ve vyhledavačích na co nejvyšší pozice. My pouze dodáváme, že tyto úpravy nesmějí být na úkor přehlednosti a srozumitelnosti webu a použitelnosti pro jeho návštěvníky.

Proč je SEO důležité?

Jedním z nejvýznamnějších zdrojů návštěvnosti většiny webových stránek jsou nebo mohou být fulltextové vyhledavače. V ČR se jedná především o vyhledavače Seznam.cz a Google.cz. Návštěvníci z těchto i dalších vyhledavačů jsou velmi cenní. Nemusíte se jim vnucovat ani je přesvědčovat o tom, že Vaše výrobky či služby jsou nejlepší. Naopak, sami si Vás najdou. K tomu stačí jediné - být na rozhodující klíčová slova a fráze na předních místech ve vyhledavačích.
Díky výše uvedeným skutečnostem se SEO řadí mezi nejefektivnější a ve většině případů i nejlevnější formy reklamy. Klasické reklamní kampaně jsou sice velmi rychlé a pružné, ale často nejde o nejlevnější záležitost a i přes správné cílení nemusí být odezva jistá. SEO je naopak nezřídka během na dlouhé tratě a správná optimalizace může trvat i několik měsíců. Její efekt však trvá podstatně déle.

Co můžeme nabídnout my?

V naší společnosti máme se SEO dlouholeté zkušenosti. Tomuto oboru se aktivně věnujeme už velmi dlouho a dlouhodobě se nám daří dosahovat dobrých výsledků. Díky zkušenému a sehranému týmu jsme schopni zpracovat jak samostatnou analýzu, tak provést úpravy webu na základě této analýzy. V případě požadavků ze strany zákazníka připravíme copywriting (úpravu textů). Námi vyráběné weby jsou tzv. SEO friendly, tedy splňují základní požadavky na web optimalizovaný pro vyhledavače. V případě zajištění dostatečného množství kvalitních zpětných odkazů dosahují tyto weby předních pozic ve vyhledavačích na požadované fráze a tudíž mají i dobré předpoklady prodávat nabízené produkty. Námi vyvíjený publikační systém INET-CMS pak již předem počítá s možnostmi individuálních požadavků zákazníka v oblasti SEO a dává mu možnost editovat všechny potřebné parametry, které vyhledavače sledují.

Co nabídnout nemůžeme?

I přes výše uvedené se naše společnost neřadí mezi specializované SEO agentury. Rozhodně Vám neslíbíme, že právě Váš web dostaneme na Googlu či Seznamu na první místo na "Vaši" frázi či slovo. Mimo jiné i proto, že to není schopen garantovat nikdo. Prosadit webové stránky ve vyhledavačích na výrazně konkurenční fráze není vůbec snadné, velmi obtížné je také optimalizovat web pro cizí jazyk. To vyžaduje mnoho času a tudíž i mnoho finančních prostředků. Patříte-li do takové skupiny, doporučujeme využít služeb specializovaných SEO agentur, naše společnost z kapacitních důvodů podobné zakázky není schopna realizovat. U výrazné většiny českých webů jsme však schopni stránky zoptimalizovat tak, aby se ve vyhledavačích objevily na předních místech na fráze, které klient žádá nebo které mu doporučíme na základě analýzy.