Naše články

Ojeté Auto.cz

Jak probíhá příprava před zničením vozu?

Po autonehodě, kdy vám z automobilu zůstane pouhý vrak a hromada plechů nebo v případě, že je auto nepojízdné a nevyplatí se jej nechat opravit, musíte ze zákona zajistit ekologickou likvidaci vašeho vozidla. K odhlášení automobilu je… více»

Mají prémiové ojetiny vyšší náklady na provoz?

Tuto otázku nebo velmi podobně postavenou si klade velké množstvé lídí, kteří si chtějí koupit ojeté auto. Váhají však mezi prémiovými modely a jaksi lidovějšími, běžnějšími. Vzhledem k tomu, že se jedná o otázku, kterou si lidé toužící… více»

Zimní pneumatiky letos seženete levně a bez starostí

Každý slušný řidič ví, že má ze zákona povinnost od listopadu obout autu zimní pneumatiky. Závisí to samozřejmě i na povětrnostních podmínkách, na tom, zda je venku námraza, led a souvislá vrstva sněhu. Nejen pro svoji bezpečnost byste… více»

Toužíte po novém Fiatu 500? Zkuste výhodný operativní leasing Srba Servis

Nový Fiat 500 čeká právě na vás. Díky špičkovému operativnímu leasingu od Srba Servis je nyní dostupnější, než kdy dříve. Legendární Fiat 500 ve své moderní podobě uchvátil již tisíce motoristů. Kompaktní a stylový vůz nejen do města… více»

Škoda Octavia slaví dvacet let, stále patří mezi nejprodávanější ojetiny

V letošním roce je tomu přesně dvacet let od doby, kdy začala mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyrábět Model Octavia. Prakticky od začátku se tento model těší velké oblibě u řidičů, a tak se pohybuje na předních místech v prodeji… více»

Střešní nosič: Podle čeho vybírat?

Přemýšlíte o pořízení střešního nosiče, ale nejste si jisti, podle čeho se rozhodnout? Máme pro vás praktické tipy, jak střešní nosič vybrat. Vybíráme střešní nosič: Je váš vůz vybaven podélnými Hagusy? Odpověď vás nasměruje k… více»

Bez katalyzátoru jezdí v česku takřka milion aut

Co to vlastně katalyzátor je? Jde o základní odlučovač jedovatých látek z výfukových plynů. Byť se jedná o standardní součást dnes prodávaných a dostupných automobilů, jezdí momentálně po silnicích v České republice přibližně milión… více»

Kontrola technického stavu ojetého vozu

Koupě ojetého vozu není snadnou záležitostí. Auta dobře vypadající, nemusí být ve stejně dobrém technickém stavu a cena vozidla se tak zvýší na případných budoucích opravách. V následujícím článku se podíváme, na co se zaměřit, kam se… více»

Cena ojetin se navýšila

Jako jízda na horské dráze. Tak nějak by se dal charakterizovat výboj cen inzerovaných ojetých vozů v červenci a srpnu letošního roku. Červenec hrál do karet zájemcům o ojeté vozy. Jejich ceny šly dolů a v některých případech i velmi… více»

Autadotérenu.cz

Model TREKKA, předchůdce Kodiaqu, slaví 50 let

Psal se rok 1966 a na Novém Zélandu se začal vyrábět lehký terénní vůz společnosti ŠKODA. Dostal název TREKKA. Podvozek… více»

Vlastní SUV představuje Alfa Romeo

Zájem o SUV roste. V důsledku toho automobilky, které tyto vozy nikdy nevyráběly, začínají s výrobou. Nyní se… více»

Jeden z nejlepších jeepů: Pathkiller

Když máte sen, je dobré si jej splnit. Ne vždy je to snadné a časově nenáročné. Jistý Greg Henderson našel v zálibě… více»

Velké Subaru se blíží – Viziv-7

V roce 2014 skončilo SUV Subaru Tribeca. Tou dobou bylo bez náhrady. Netrvalo příliš dlouho a náhrada se blíží. Do… více»

Range Rover Sport si poradil se sjezdovkou

Švýcarské město Mürreno již 84 let láká milovníky adrenalinového sportu. Je zde totiž sjezdovka s klesáním až 75 procet… více»

Workhorse se chystá dobýt Ameriku

V Severní Americe se podařilo překonat velkou ekonomickou krizi. Nyní se na automobilovém trhu projevuje poptávka… více»

Opel Meriva má náhradníka. Bude jím Crossland X

Opel Meriva se v roce 2017 dostane do pomyslného důchodu. Společnost Opel se rozhodla, že se vydá poněkud jiným směrem.… více»

Audi Q2 se již prodává v Česku

V České republice se začal prodávat čtvrtý model SUV od automobilky Audi. Nejmenší SUV nese název Q2 a podle šéfa… více»

Volkwagen Atlas dostane dva motory

Bylo to tak a vždy to tak pravděpodobně bude. Americký zákazník se řádá specifický vůz. Jeho automobil by měl být velký… více»

Menzone.cz

Škrábete? A štve vás to? Tak si to ulehčete díky našim radám

A je to tady. Ti, co nemají garáž jsou nyní na několik měsíců odsouzeni k neustálému škrábání skel u svého motorizovaného miláčka. Činnost hodně neoblíbená. Komu se také chce hned po ránu, obvykle ještě když spěchá do práce, deset minut… více»

Slavné osobnosti a jejich nepříliš atraktivní partneři

Nejspíš každý z nás se nejednou zamiloval do nějaké celebrity. Fantazíroval o randění či svatbě s ní. A když nás přešlo prvotní poblouznění, s chutí jsme se nad tou myšlenkou zasmáli. Jak by si někdo takový mohl nás vůbec všimnout, že? Zdá… více»

Obchodníci chrlí pouzdra na cigarety. Zakryjí nechutné obrázky

Kouříte, nechcete se svého zvyku vzdát a nelíbí se vám obrázky, které nyní "zdobí" krabičky od cigaret? Nechcete se koukat na nemocné plíce, nádory jazyka, dutiny ústní či nemocné po infarktu? Spousta kuřáků nad tím mávne rukou a rozhodně… více»

Jak trénovat jako The Rock

Konec roku se pomalu blíží a s ním ty stále stejné předsevzetí. Zapsat se do posilovny, shodit pár pneumatik na břiše… Dostat se zpět do formy vám pomůže bývalý osobní trenér herce Dwaynea Johnsona, známého pod přezdívkou The Rock. více»

Co já jí dám pod stromeček? Mrkněte na naše tipy

Vánoce se blíží, a i když dospělí už na Ježíška nevěří, nějaký ten dárek to prostě chce. Marně si lámete hlavu co dát drahé polovičce, aby dárek neskončil v koši nebo zapomenutý někde ve skříni, popřípadě se nestal darem putovním? A nemusí… více»

Tim Cook – ten, který nahradil Steva Jobse

Tim Cook stojí za jednou z nejvýznamnějších společností, a tou je Apple. Její hodnota je odhadována na 145,3 miliardy dolarů. Jak se dostal až na post generálního ředitele této úspěšné firmy? A jaký měl vztah se Stevem Jobsem? více»

Občas se něco nepovede. Pády, faily i prasklé dresy ve světě sportu

Cizí neštěstí zkrátka potěší. Proto se videa nejrůznějších průšvihů, pádů a trapasů těší největší pozornosti. A sportovní prostředí se doslova nabízí. Hraje v něm roli překonávání sebe sama, soutěživost, často risk a to se zkrátka někdy… více»

Výhody přátelské zóny

Stalo se vám někdy, že vám objekt vaší vysněné touhy dal košem na prvním rande a vy jste tak skončili v nenáviděné přátelské zóně? Nevěšte hlavu, pánové. Dáme vám pár tipů, jak výhody vám z toho plynou. více»

Jak pečovat o mužskou pleť?

Dokonalý gentleman by měl být hezky upravený, čistý a měl by vonět. Pokud tento názor nezastáváte, následující řádky vám toho asi moc neřeknou. Každopádně je faktem, že požadavky na vzhled mužů neustále rostou. Po mužích se chce, aby dobře… více»

NaStaráKolena.cz

Senioři bezpečně - projekt, který pomůže seniorům orientovat se v dnešním silničním provozu

Podíl nehod je u věkové skupiny nad 55 let hodně zvýšený. Proto vznikl projekt s názvem Senioři bezpečně. Jedná se o interaktivní a poutavé přednášky, v nichž se profesionálové zaměří především na bezpečnost v silničním provozu, pravidelné… více»

Zachraň seniora před krutou zimou - v Hradci přišli se zajímavou charitativní akcí

Je hezké, když někdo myslí na seniory, na lidi, kteří toho už mají hodně za sebou, stávají se bezbrannými a závislými na ostatních. Spousta z nich tráví svátky v domovech důchodců a jsou již bez rodiny nebo ji mají daleko. A právě na… více»

Nežádoucí únik moči trápí velké procento populace

Spolu se stárnutím přichází velmi často problém, o kterém se příliš nehovoří. Jedná se o citlivé téma - totiž o inkontinenci. Inkontinence je nežádoucí únik moči. Postihuje i mladší ročníky. Objevit se může klidně už po porodu nebo po… více»

Vánoční pohodě předchází pořádný úklid. Uklízíte nárazově nebo každý den trošku?

Uklízelo se od pradávna. A stejně jako všechno ostatní, i úklid má svou historii a vyvíjí se. I dříve vyžadovali lidé ve svých domovech pořádek, a přesto nebo právě proto, že neměli tak dokonalé vybavení jako my dnes, hledali způsoby a… více»

Nepotřebný senior ročník 1949 nebo 40 let zkušeností? I senioři mohou firmám prospět

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci v říjnu odstartovala projekt Stařešina do každé korporace, kterým chce podpořit mezigenerační předávání zkušeností. 200 vybraných firem z celé České republiky obdrží tajemný balíček se Stařešinou a… více»

Lidem chybí odpracované roky a nemají nárok na důchod, je jich ročně až 10 tisíc

V Česku bude za chvíli armáda chudých starých lidí. Dramaticky se totiž zvyšuje počet let potřebných, aby člověk získal starobní důchod. „Stává se, že pracují tři desítky let, a přesto jim nárok na starobní penzi nevzniká. A jejich… více»

Důchodců je stále více, průměrně pobírali 11 441 korun

Celkový počet důchodců v Česku byl letos v září 2,881 miliónu, což je téměř o 20 tisíc víc než loni. Toto číslo zahrnuje vedle starobních důchodců i lidi, kteří pobírají například pozůstalostní, sirotčí nebo invalidní důchod. V Česku… více»

Každému šestému řidičovi u nás je více než 65 let. Řidičů seniorů přibývá

Na silnicích rychle přibývá šoférů v pokročilém věku. Přitom senioři patří k nejzranitelnějším, jsou častěji oběťmi než viníky nehod. Za volant jich bude usedat čím dál víc, stárnutí populace tak řeší i dopravní experti. Zatímco nyní… více»

Kolik by si tak člověk měl našetřit do důchodu? Názory odborníků jsou různé

Přemýšlíte už nad tím, co chcete dělat v důchodu? Toužíte po cestování a rozhodně nechcete slevovat ze svého současného životního standardu? To může být trochu problém. Spoléhání se na státní důchod vám mnoho luxusu v penzi nepřinese.… více»